Menu

Proletarian

Blog komiksowy

[Prezentacja] Superbohaterzy - Uniwersum DC Odrodzenie

lenin616

dc_odrodzenie

Od 3 października w kioskach dostępny jest nowy magazyn poświęcony tematyce komiksowej, Superbohaterzy: Uniwersum DC Odrodzenie.  Jego wydawcą jest Egmont, który w ten sposób chce rozreklamować swoją nową linię wydawniczą, DC Odrodzenie, która na dobre wystartowała we wrześniu.

20171004_125728

Mimo oznaczenia  nr 01/2017 nie wiadomo czy magazyn ten będzie kontynuowany. Jego zawartość to dwa one-shoty: Justice League: Rebirth oraz Batman: Rebirth. Tutaj zostały nazwane tytułami tomów, w których się te historie pojawiają: Liga Sprawiedliwości - Maszyny Zagłady oraz Batman - Jestem Gotham. Jak już Wam wiadomo Batman jest już od połowy września dostępny w sprzedaży, więc niektórzy zapewne po raz drugi zaznajomią się z tą historią. Co do Ligii to jej pierwszy tom premierę ma 11 października, więc już za tydzień :) Jej one-shot to typowa rozwałka, mająca ukazać nawiązanie współpracy Ligii Sprawiedliwości z nowym Supermanem. Ta historyjka skutecznie dostarczyła mi rozrywki w autobusie, gdy sterczał w korku :) Niestety rysunki Bryana Hitcha, zdobiące przygodę Ligii Sprawiedliwości nie należą do najwyższych lotów. 

Poniżej zamieszczam materiał wideo, w którym możecie obejrzeć magazyn i jego zawartość.

 

Jak widać do magazynu dołączone są plakaty. Mi się one podobają i sądzę że w najbliższym czasie oprawie jeden z nich w antyramę i powieszę na ścianie. Na końcu magazynu jest zamieszczona krótka historia mająca ukazać czytelnikom jak uniwersum DC zmieniło się przez ostatnie 6 lat. Format magazynu jest zbliżony do A4, więc jest większy niż standardowe komiksy. Nie wiem czy powodem do wybrania takiego formatu jest dołączony plakat?

Superbohaterzy jest ciekawą formą promocji i niedrogą jak na 50 stron, bo kosztuje 9,99 zł. Chciałoby się by pozycja ta okazała się być miesięcznikiem lub dwumiesięcznikiem jak Star Wars Komiks, którego wydawcą w końcu też jest Egmont. Byłaby to świetna alternatywa dla najmłodszych czytelników, którzy nie koniecznie mogą sobie pozwolić na kupno regularnego tomu. Póki co musimy nacieszyć się tym jednym numerem i trzymać kciuki iż może kiedyś doczekamy się regularnego tytułu wychodzącego regularnie w kioskach i nie obciążającego mocno zawartości naszych portfeli.

by Lenin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Elwood] *.240.um.szczecin.pl

    Tak jak wspomniałeś, jest to ciekawa alternatywa dla młodszego czytelnika. Do tego mocno ekonomiczna. Mam nadzieję, że nie wyparuje szybko z rynku.

© Proletarian
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci