Menu

Proletarian

Blog komiksowy

[Prezentacja] Transformers: The Definitive G1 Collection

lenin616

transformers

Ostatnio w polskim światku komiksowym dosyć popularnym tematem są kolekcje komiksowe, głównie przez wydania testowe nowych tytułów. Dlatego chciałbym zaprezentować pewną pozycję jaka mi trafiła się na jednej z aukcji na Allegro, a mianowicie 36. tom brytyjskiej kolekcji komiksów o Transformers - Transformers: The Definitive G1 Collection.

20171015_101119

Wydawcą jest Hachette i jak sama nazwa skazuje kolekcja ta skupia się na tematyce GENERATION 1 (G1). Jest to nazwa, którą oryginalnie wprowadzili  fani na określenie pierwszej linii zabawek pod szyldem Transformers od firmy Hasbro, która wychodziła w latach 1984 do 1992. Określenie G1 dotyczy zabawek, komiksów oraz seriali opartych na tej linii zabawkarskiej.

Hachette w ramach swojej kolekcji komiksów publikuje oryginalne, amerykańskie historie od Marvela oraz te wydane w UK przez jego brytyjski oddział i oryginalnie nie publikowane w USA. Ponadto mamy także historie opublikowane przez nieistniejące już wydawnictwo Dreamwave oraz jego spadkobiercy praw do Transformers, IDW Publishing, które owe prawa ma do dziś i je używa wypuszczając wiele ciekawych tytułów.

 20171015_101136

Poniżej umieszczam link do oficjalnej strony kolekcji:

http://www.transformerscollection.com/

Warto wspomnieć o innowacyjnym sposobie publikacji owej kolekcji. Otóż nie wychodzi ona w kolejności wg numeracji tomów. Tom 36. który posiadam wyszedł jako drugi! Intrygujący sposób, nieprawdaż? Inną ciekawostka jest fakt iż w ramach kolekcji komiksów numery brytyjskiej serii Transformers od Marvela, których część wyszła w czarno-białej formie po raz pierwszy zostanie opublikowana w kolorze. Pod tym względem kolekcja przebija dotychczasowe wydania zbiorcze zawierające oryginalną, czarno-białą stylistykę.

Jak sam przykładowy egzemplarz kolekcji się prezentuje? Zobaczcie sami:

Standardowo mamy do czynienia z twardą oprawą oraz grzbietem zawierającym element większej panoramy, utworzonej ze skompletowanej kolekcji. Lecz od razu w oczy rzuca się różnica w zastosowanym formacie. Komiks jest niższy i szerszy od standardowych kolekcji publikowanych w naszym kraju przez Hachette, co jest zastanawiające. Nie marudzę, gdyż lubię takie nższe komiksy, gdyż łatwiej je czytać będąc w środku komunikacji miejskiej, gdzie najczęściej jest mi dane zapoznawać się z nimi z racji na długi czas dojazdu do i z pracy.

20171015_101202

Wewnątrz tomu poza historiami mamy wpis, krótkie wprowadzenie do fabuły, galerie okładek, szkice artystów czyli zawartość do jakiej Hachette już nas przyzwyczaiło i podnoszące walory kolekcji. Ponadto wyczytałem z sieci że w niektórych tomach są także biosy / charakterystyki postaci.

Na powyższym materiale wideo mogliście także obejrzeć dołączoną reklamę prenumeraty. Bardzo mi się podobają zaprezentowane prezenty dla prenumeratorów: podpórki na komiksy, breloczki, portfel, płytka z wizerunkiem okladki 50 numeru serii Transformers od Marvela oraz kubek przeznaczony dla osób, które zapisu do prenumeraty dokonają online.

Opisana wyżej przeze mnie zawartość oraz gadżety a także fakt, iż Transformersy mają w mym sercu specjalne miejsce, sprawiają iż kolekcja ta jest pierwszą, którą z całą pewnością zbierałbym od początku do końca decydując się przy tym na jej prenumeratę.

20171015_101218

Korzystając z okazji, że tematyką dzisiejszego wpisu są Transformersy, chciałby zaprosić osoby ze Szczecina i jego okolic na festiwal BETON - szczecińskie spotkania z popkulturą, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017 roku. Jest to pierwsza edycja tej imprezy i mam zaszczyt w trakcie jej trwania poprowadzić krótką prelekcję , której celem będzie zaprezentowanie zebranym ponad trzydziestoletnią historię Transformersów. Ponadto udostępnie przybyłym do obejrzenia swoją kolekcję figurek Transformers.

 beton1

Więcej o festiwalu i atrakcjach jakie są szykowane możecie się dowiedzieć z jego strony na facebooku:

https://www.facebook.com/beton.szn/

optimus

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Elwood] *.240.um.szczecin.pl

    Bardzo fajna kolekcja. Gdy była u nas brałbym w ciemno. Prezenty dla prenumeratorów bardzo atrakcyjne, choć znając nasze realia pewnie dostalibyśmy coś z drugiego sortu.
    Zmieniona kolejność wbrew pozorom ma w sobie pewną logikę. Pewnie chodzi o to, żeby utrzymać przy sobie czytelnika, zanim ten znudzi się i nie przebrnie przez pierwszy bardziej infantylny okres lat 80tych. Z drugiej strony, jak ktoś lubi czytać chronologicznie to raczej nie będzie zadowolony z takiego rozwiązania. Plusy i minusy jak ze wszystkim w życiu :-)

© Proletarian
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci